Slo-Pi

  • Avtor
    Prispevki
  • #1186

    Zrezek
    Participant

    Živijo, pred nekaj dnevi sem prejel novi Raspberry Pi 3. Malo sem se “igral” z njim in, ker vem kakšen je Vam lahko odgovorim na vprašanja, ki jih zastavite.

    #1187

    astro
    Participant

    Trojko bi imel pri TV, ki je od wi-fi vira oddaljen 5 m in steno. Ali wi-fi pri trojki deluje dobro?

    #1189

    Zrezek
    Participant

    Pri Raspberry Pi so zagotovili, da signal lovi isto, kot pri pametnih telefonih. Tako da če do tistega mesta lovi pemeten telefon bi moral tudi Raspberry Pi 3. Glede delovanja wi-fi povezeve, meni deluje kot bi moralo, zelo sem zadovoljen.

    #1190

    astro
    Participant

    Hvala.
    Zanima me še ena izkušnja, namreč govori se, da se trojka pregreva. Ali je kaj na tem?

    #1191

    Zrezek
    Participant

    Jaz pregrevanja nisem še opazil. Pregrevanje pa je isto kot na računalniku, če se dela zahtevne stvari se segreje, ampak itak je čip v trojki narejen tako, da ne rabi hlajenja. Jaz si ne bi delal skrbi glede pregrevanja.

    #1203

    sebastjanp
    Participant

    Živijo,

    zanima me kak napajalnik potrebujem (2A od tablice še ne boota!) in kje ga lahko nabavim?

    Hvala, Sebastjan.

    #1204

    Zrezek
    Participant

    Živijo,

    Jaz uporabljam polnilec od Samsung Galaxy Note 2, ampak vsak napajalnik/polnilec, ki ima 2A ali več in 5V bi moral delovati. Imam pa priključeo miško, tipkovnico in zunanji trdi disk in nimam problemov. Za pa uradni napajalnik pa na uradni spletnih strani, ki je raspberrypi.org ali celo na e-bay (treba paziti kaj se naroči).

    Upam da sem Vam pomagal 🙂

    • Ta odgovor je spremenil/a Zrezek 8 years nazaj.
    #1206

    jan
    Moderator

    Kot je omenil že @Zrezek mora napajalnik podpirati vsaj 5V 2A. Če naj bi napajalnik to podpiral in se kljub temu RPi ne prižge, potem izklopite vse ostale priključene naprave razen zaslona in ponovno poskusite. V primeru, da se RPi kljub temu ne prižge, potem RPi ni kompatibilen z vašim napajalnikom ali pa ta ni zmožen zagotavljati dovolj energije (ponavadi so kakšni kitajski napajalniki označeni s hudimi specifikacijami, ki pa na koncu sploh niso resnične). Poskusite še s kakšnim drugim napajalnikom, ki ima v začetku omenjene specifikacije.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.